• Slávik Slovenska 2024

• Dňa 24. 4. 2024, tak ako každý školský rok, prebehla na našej škole spevácka súťaž Slávik Slovenska 2024. Odborná porota: R. Krátka, O. Cejzlová, M. Mojžišová (pg HUV), mala veľmi ťažkú úlohu vybrať spomedzi takmer 40-ich súťažiacich zo 4. - 8. ročníka.
          Napokon sa rozhodla takto:

1. kategória: 4. - 6. ročník
          1. miesto: Daniela Supuková (6.B)
          2. miesto: Zuzana Neuwirthová (6.C)
          3. miesto: Svetlana Popelková (5.A)
          (zľava do prava) eduresized_20240503_104239.jpg

2. kategória: 7. - 9. ročník
          1. miesto: Zuzana Csudayová (8.C)
          2. miesto: Vanda Longová (8.C)
          3. miesto: Nina Bugalová (8.C)
          (zľava do prava) eduresized_20240503_104352.jpg

A pretože sa nám páčili viacerí interpreti,rozdali sme ešte zopár čestných uznaní (zľava do prava):
          Matej Chovan (4.C), Richard Vasilko (5.C), Timea Petková (5.B), Michaela Kelementová (5.B),
          Paulína Turanová (8.D), Alexandra Potapovová (6.B). eduresized_20240503_104539.jpg

Všetkým výhercom ešte raz srdečne blahoželáme, a 15. 5. 2024 budeme držať palce postupujúcej Danielke Supukovej a Zuzke Csudayovej v OK.
          PS: Ak si chcete vypočuť, ako nám to "spievalo" krásne aj spolu, video zo Slávika nájdete na FB
          našej školy.

Mgr. R. Krátka

• Regionálne kolo:

26. 03. 2024 v CVČ Domino

1. Kategória prednes prózy: 1. miesto - Nina Murínová

• Okresné kolo Šaliansky Maťko

• Dňa 15. februára 2024 sa v Centre voľného času DOMINO vo Zvolene uskutočnilo okresné kolo Šaliansky Maťko.

Naša škola mala zastúpenie vo všetkých kategóriách.

V kategórii 2.-3. ročník sa na II. mieste umiestnila Ninka Murínová.

V kategórii 4.-5. ročník sa na III. mieste umiestnila Alexandra Hakáčová.

A víťazstvo vo svojej kategórii 6.-7. rošník si odniesol Šimon Dúbravský.

Srdečne gratulujeme a ďakujeme za reprezentáciu školy!

• Výtvarná súťaž: „talent – umenie – kumšt“

• Naše žiačky Karin Úradníková z 9.C a Veronika Timoshchenko z 9.A sa zapojili do výtvarnej súťaže „talent-umenie-kumšt“. Dievčatá ďakujeme za reprezentáciu školy a držíme palce pri hodnotení!

• Prečo mám rád Slovensko, slovenčinu

• Štyria naši žiaci boli ocenení.