• Sociálny pedagóg

• Základné informácie

Kontakt: Mgr. Jozef Vierik ( j.vierik@6zs-zvolen.sk )

Konzultačné hodiny: 07.30 h - 14.30 h, po vzájomnej dohode

Základné informácie o činnosti sociálneho pedagóga:

Sociálny pedagóg patrí medzi zložky systému výchovného poradenstva a prevencie. Na našej škole sa venuje preventívnym aktivitám pred sociálno-patologickými javmi, zaoberá sa problematikou zanedbávania povinnej školskej dochádzky, výchovnými problémami a zneužívaním návykových látok. Okrem týchto činností je nápomocný aj pri zabezpečovaní osobnej asistencie pre žiakov zo sociálne znevýhodneného prostredia alebo žiakov so špeciálnymi výchovno-vyučovacími potrebami.

V poradenstve a v reedukačných postupoch rieši problematické správanie žiakov ako je šikanovanie, kriminalita maloletých detí, násilné konanie a pod. Zabezpečuje prednáškové aktivity, preventívne projekty a ich realizáciu prostredníctvom prednášok, besied. Poskytuje konzultácie nielen pre pedagógov, ale aj pre žiakov a ich zákonných zástupcov a tiež spolupracuje s rôznymi výchovno–vzdelávacími odbornými inštitúciami ako sú Centrum Pedagogicko - Psychologického poradenstva (CPPPaP), UPSVaR, oddelenie sociálnoprávnej ochrany detí a sociálnej kurately, Mestský úrad Zvolen, odbor školstva, Mestská polícia Zvolen, OR PZ Zvolen.