• ŠP vznikol na našej škole už v školskom  roku 2017/2018

Cieľom zriadenia ŠP ako dobrovoľného združenia, resp. záujmového útvaru, je naučiť žiakov verejne vystupovať, vhodne argumentovať svoje názory i názory rovesníkov tried,  niesť istú mieru zodpovednosti za život v našej škole a zároveň podporiť sebadôveru, samostatnosť, tvorivosť a umožniť sebarealizáciu žiakov.

Školský parlament (ďalej iba ŠP) tvorí medzičlánok medzi žiakmi a učiteľmi. Poslaním školského parlamentu  je riešenie výchovno-vzdelávacích problémov, navrhovanie opatrení na zlepšenie všetkých činností na škole, vylepšenie vzájomných vzťahov medzi žiakmi a pedagogickými pracovníkmi, hľadanie spoločných postupov pri organizovaní mimoškolskej činnosti žiakov.

ŠP spolupracuje s vedením školy, so žiakmi, s učiteľmi školy, pomáha organizovať rôzne aktivity v škole.

V školskom roku 2023/2024 ŠP pracuje pod vedením koordinátora: Mgr. Malčeková Martina.

ŠP má 16 členov, ktorí boli zvolení za každú triedu. Na zasadnutí ŠP si jej členovia zvolili:

Predseda: Holesch Adam ( 8.D)

Podpredseda: Kollár Martin ( 7.B)

PropagátorFrišničová Michaela ( 6.A)

ZapisovateľSchmidtová Radka ( 9.B)

Ostatní členovia:

Froncová Nela (5.A)

Yordanis Luis Soto Roque (5.B)

Havranová Michaela (5.C)

Supuková Daniela (6.B)

Dúbravský Šimon (6.C)

Minich Matej (7.A)