• Biodiverzita do škôl

•      Biodiverzita do škôl je projekt vyhlásený Nadáciou Ekopolis. Do projektu je zapojených 14 základných a stredných škôl Slovenska. Nás teší, že medzi školami, kde sa bude projekt realizovať je aj naša škola.

Rozmanitosť živých foriem - biodiverzita, je základom krásy prírody, vytvára neopakovateľnosť a rôznorodosť prostredia, v ktorom žijeme.

Projekt začal v septembri 2018, ukončenie je naplánované na jún 2020. Uskutočnilo sa prvé stretnutie akčnej skupiny žiakov 8. a 7. ročníka so zástupcom Nadácie Ekopolis. Spoločne sme navrhovali a plánovali ako zvýšiť druhovú rozmanitosť na našom školskom dvore, aby sme sa tu cítili lepšie. Nápadov bolo veľa a vznikli prvé náčrty. Ďalšie stretnutia budú s odborníkmi na záhradné úpravy a výsadbu, metodickú a odbornú podporu a pomoc pri realizovaní navrhnutých opatrení.

Svoje nápady, návrhy ako vylepšiť školský dvor napíšte a vložte do schránky umiestnenej na vrátnici pri vstupe do školy. Všetky si prečítame a vyhodnotíme. Prioritne sa chceme zamerať na tú časť školského dvora, kde začíname a končíme školský rok nástupom všetkých žiakov a pedagógov. V priebehu roka ho využívajú hlavne žiaci I. stupňa a žiaci navštevujúci školský klub. V čase letných horúčav tam nie je veľmi príjemne. Čo Vy na to? Rozmýšľajte ako to zmeniť a my sa už tešíme na Vaše návrhy.

Veronika Klajbanová - členka akčnej skupiny