Projekt ENTER - Robotické dopravné ihrisko

Viete, čo sú microbity?
        Starší žiaci našej školy to už vedia dávnejšie, prvé microbity sme dostali pred niekoľkými rokmi z projektu IT Akadémia. Sú to mikropočítače, ktoré sa zmestia sa do dlane šiestaka a veľmi ľahko sa programujú. K microbitom sa dajú pripojiť ďalšie zariadenia, rôzne senzory, neopixel LED pásiky, robotické autíčka...

Keď začiatkom tohto školského roka Nadačný fond Telekom pri Nadácii Pontis vyhlásil druhý ročník grantovej výzvy ENTER pre školy, rozhodli sme sa zapojiť. Získali sme ďalšie sady microbitov aj s doplnkami. Hlavnou aktivitou nášho projektu bolo dopravné ihrisko, preto medzi doplnkami nechýbali robotické autíčka Ring:bit car a semafory.

Do prípravy aktivít boli zapojené triedy 8.C a 8.D, so stavaním a programovaním autíčok pomáhali aj niektorí siedmaci a šiestaci.
        Samotné dopravné ihrisko je dielom žiačok a žiakov z 8.C, ktorí na hodinách výtvarnej výchovy s pani učiteľkou Štrihovou vytvorili krásne malé mestečko.

V dňoch 23. a 24. júna si ihrisko prišli vyskúšať žiaci tretieho a štvrtého ročníka. Starší žiaci ich naučili ovládať autíčka a potom si každý vylosoval trasu, ktorú musel prejsť. Kým jedna skupina jazdila po ihrisku, ďalší žiaci súťažili v jazde autíčok po prekážkovej dráhe.

Tretiakom s štvrtákom sa prvé stretnutie s microbitmi páčilo, mnohí z nich sa tešia, ako ich budú na informatike programovať.