• Tenis do škôl

• V školskom roku 2019/2020 sa naša ZŠ, M. Rázusa 1672/3 vo Zvolene zapojila do projektu Tenis do škôl.

Slovenský tenisový zväz s finančným príspevkom od Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR poskytol našej škole v rámci programu Tenis do škôl základný tenisový balíček, ktorý obsahoval 30 ks plastových rakiet, 60 ks penových lôpt, 1 ks rakety pre učiteľov, 15 ks detských rakiet, 30 ks mäkkých lôpt, 1ks minitenisová sieť a metodický materiál. Balíček je určený pre výučbu tenisu v rámci učebných osnov na hodinách telesnej výchovy žiakov pre projekt Tenis do škôl. Hodnota balíčka je 264 €.

Hlavnou myšlienkou projektu je:

- zatraktívniť hodiny TSV na prvom stupni ZŠ,
        - motivovať deti k pravidelnému športovaniu,
        - umožniť žiakom oboznámiť sa so základnými zručnosťami tejto hry

Trénovanie tenisu bolo zaradené do vyučovacieho procesu v rámci hodín TSV. Na hodinách sa nacvičovala správna technika držania tenisovej rakety, práca s loptičkou, odrážanie loptičky rôznymi spôsobmi. Hodiny prebiehali podľa inštruktážnych videí, ktoré boli zaslané ako súčasť projektu.

Deti prejavili záujem o tenis, väčšinu z nich to bavilo, nakoľko to bola pre nich zmena a niečo nové. Pandémia COVID 19 spôsobila, že sme projekt museli prerušiť počas dvoch školských rokov.

V nasledujúcom období budeme základný tenisový balíček využívať na spestrenie hodín telesnej a športovej výchovy, čím podporíme záujem o tento biely šport.

Mgr. Jana Záchenská, koordinátorka projektu