•

Erasmus+ je program EÚ na podporu vzdelávania, odbornej prípravy, mládeže a športu v Európe.

Program na roky 2021 – 2027 kladie silný dôraz na sociálne začlenenie, zelenú a digitálnu transformáciu a podporu účasti mladých ľudí na demokratickom živote.

Podporujú sa ním priority a činnosti stanovené v európskom vzdelávacom priestore, akčnom pláne digitálneho vzdelávania a v programe v oblasti zručností pre Európu. Program ďalej slúži na

•     podporu európskeho piliera sociálnych práv,
        •     výkon stratégie EÚ pre mládež na roky 2019 – 2027 a
        •     rozvoj európskeho rozmeru v športe.

Program Erasmus+ riadi a za jeho realizáciu zodpovedá Európska komisia. Za lokálne riadenie programu zodpovedajú v jednotlivých krajinách národné agentúry (NA). Na Slovensku fungujú dve národné agentúry.

Erasmus +: absolvované mobility v r. 2022: Školské vzdelávanie - počet osôb: 1

Certifikat.pdf

• Erasmus +: absolvované mobility v r. 2023 - Školské vzdelávanie - počet osôb: 3

V dňoch 9.7. - 15.7. 2023 sa pani učiteľky Šimšíková, Mojžišová a Slančíková zúčastnili školenia v rámci programu Erasmus + na Sardínii. Školiteľ, pán Krause, prednášal na témy Well being, Classroom management a Neuroscience. Účastníčky získali nové poznatky, nadviazali medzinárodné priateľstvá, oboznámili sa s pamiatkami a kultúrou krajiny. Pobyt bol pre všetky veľkým zážitkom a veríme, že svoje skúsenosti čo najviac využijú v praxi.