• Školská psychologička

• Základné informácie

Kontakt: Mgr. Martina Gregušová ( m.gregusova@6zs-zvolen.sk )

Konzultačné hodiny:

Pondelok: 07.30 h - 15.30 h

Utorok: 07.30 h - 15.00 h

Streda: 07.30 h - 15.30 h

Štvrtok: 07.30 h - 16.00 h

Piatok: 07.30 h - 15.30 h,

resp. v inom čase po vzájomnej dohode

Základné informácie o činnosti školskej psychologičky:

Kto je školský psychológ?

Školský psychológ je partnerom pre všetkých účastníkov vzdelávacieho procesu, empatickým poslucháčom, diagnostikom, poradcom pri riešení problémov, mediátorom pri konfrontácii rôznych názorov…Hlavným pracovným nástrojom každého psychológa je vzťah dôvery a z neho vyplývajúca mlčanlivosť psychológa.

Čo robí školský psychológ?

• vykonáva odborné činnosti v rámci orientačnej psychologickej diagnostiky, konzultačnú, poradenskú, preventívnu a intervenčnú činnosť

• poskytuje individuálne, skupinové alebo hromadné psychologické poradenstvo, prevenciu a intervenciu deťom so zameraním na výchovu a vzdelávanie,

• poskytuje psychologické poradenstvo zákonným zástupcom, pedagogickým zamestnancom a odborným zamestnancom,

• spolupracuje s pedagogickými, odbornými zamestnancami a zákonnými zástupcami pri prekonávaní bariér vo výchove a vzdelávaní detí.

Činnosť školského psychológa upravuje:

Užitočné linky: