• Slávik Slovenska 2023

• Dňa 19.05. 2023 sa konala okresná súťaž Slávik Slovenska 2023 pod záštitou Petra Dvorského. Usporiadateľom bolo CVČ Domino Zvolen.
          Súťaž sa uskutočnila v Kráľovskej sieni Zvolenského zámku. Naši žiaci veľmi pekne reprezentovali našu školu s krásnym výsledkom.
          I. kategória: Nela Stehlíková 3.A, ktorá získala 3.miesto
          II. kategória: Danielka Supuková 5.B, ktorá získala diplom za  účasť
          III. kategória: Lívia Stehlíková 8.C, ktorá získala diplom za účasť

Našim žiačkam srdečne gratulujeme a držíme palce v ich napredovaní v budúcnosti a šírení krásnej ľudovej piesne našich predkov.
          Mgr. Edita Benková

• „Cesty za poznaním minulosti“

• Aj v  tomto školskom roku sme sa zapojili do súťaže, ktorej vyhlasovateľom je každoročne Múzeum SNP v Banskej Bystrici, pod názvom: Cesty ku poznaniu minulosti 2023. Už 15. ročník celoslovenskej literárnej a výtvarnej súťaže sa koná pri príležitosti 79. výročia SNP a 78. výročia ukončenia 2. svetovej vojny. Žiaci 6.- 8. ročníka mali na výber až 8 rôznych tém:
          Spomienka, na ktorú nikdy nezabudnem
          Odkaz boja za slobodu v Povstaní je stále aktuálny
          Mať tak moc zmeniť svet
          Ozbrojené sily Slovenskej republiky už 30 rokov chránia našu vlasť
          Chlieb náš každodenný… Vieme si ho vážiť?
          Zamyslenie sa pri hrobe neznámeho vojaka
          V núdzi poznáš priateľa
          Čo nám priniesli tri desaťročia samostatného Slovenska

Súťaž mala za cieľ: podporiť kreativitu detí, učiť sa vyjadriť svoje pocity, sny, túžby do výtvarnej a literárnej podoby, a taktiež má prehlbiť pozitívny vzťah mladej generácie k národným dejinám, o ktorých sa dozvedajú na hodinách dejepisu. Do súťaže sa "zmestili" tieto práce mladých autorov: Emma Tkáčiková, Danny Porubský, Karin Úradníková, Bianka Brťková, Alexandra Vivien Renčová, Julia Jochimová, Ján Popík, Natália Peničková, Tamara Gondášová, Laura Maciaková.

Mnohé pekné práce našli miesto na informačnej tabuli vo vestibule, čím sme si zároveň pripomenuli, že Mier je radosť a sloboda, ktorú si musíme vážiť. Tabuľu pomohli vyzdobiť: Ivana Machalová, Tamara Beňová, Janka Václavíková a Natália Hrešová z 9.C.

A ja ešte ďakujem všetkým žiakom za aktívnu účasť na hodinách výtvarnej výchovy.
          Mgr. Rudolfa Krátka

• Strážca našej Zeme

• Na Deň Zeme (22.4. 2023) boli vyhodnotené najkrajšie práce z vyhlásenej výtvarnej súťaže pre ZŠ .

Téma:Strážca našej Zeme

Z 1. stupňa získali ocenenia dievčatá 2. ročníka:

1. miesto - Verona Dubravská
          2. miesto - Amélia Oravcová
          3. miesto - Barbora Bosáková
          4. miesto - Zuzana Slezáková

Všetkým dievčatám blahoželáme.
        • Slávik Slovenska 2023

• Dňa 19.04.2023 bola školská súťaž Slávik Slovenska 2023 v učebni HUV v II. a III. kategórii tejto súťaže. Zúčastnili sa žiaci 4.- 8. ročníkov. Víťazmi sa stali:

II. kategória:
          1. miesto: Danielka Supuková 5.B
          2. miesto: Svetlana Popelková 4.A
          3. miesto: Richard Vasilko 4.C

III. kategória:
          1. miesto: Lívia Stehlíková 8.A
          2. miesto: Zuzana Čudayová 7.C
          3. miesto: Lívia Kolačkovská 7.D

Postupujúcim žiakom z prvých miest držíme palce na okresnom kole.
          Gratulujeme všetkým zúčastneným žiakom, ktorí veľmi vzorne reprezentovali svoje triedy.
          Predseda poroty: Mgr. Edita Benková

• Súťaž Ypsilon

• V súťaži Ypsilon skončilo 13 detí z 1.C v zlatej kategórii. Z toho 6 detí bolo úspešných na 100 %.
          Všetkým blahoželáme. Fotka.pdf