• okresné kolo:

3. miesto: A. Spodniaková,

• Detský literárny Zvolen

• Dňa 15. júna 2021 sa na Starej radnici vo Zvolene uskutočnilo vyhodnotenie súťaže mladých talentovaných autorov Detský literárny Zvolen 2021.
          V jubilejnom 30. ročníku súťaže mala naša škola spomedzi všetkých zapojených škôl z regiónu Zvolen, Detva, Krupina najviac ocenených prác.

V I. kategórii: 2. - 4. ročník získala ocenenie Nikola Šulejová z 3.C za prácu Tajná oslava. Prácu posielala pani učiteľka L. Bibzová.

V II. kategórii: 5. - 6. ročník zo siedmich ocenených boli 4 ocenené práce z našej školy Nina Kmeťová z 5.B za prózu Mačacia kráľovná,
          Jana Merkechová z 5.B za fantasy Hľadanie entej krajiny, Bianka Brťková zo 6.C za lyrické pásmo V krajine za rúškom.

Laureátkou II. kategórie sa stala Lucia Machalová z 5.B za poviedku Milá cukrárka. Všetky ocenené žiačky v II. kategórii pripravovala na súťaž pani učiteľka D. Vasilová. Literárne práce vybraté odbornou porotou sú zverejnené v zborníku súťaže. B. Brťková a J. Markechová si svoje literárne dielka aj samy ilustrovali. Ocenené žiačky si z rúk poroty prevzali diplomy a knižné ceny.